fbpx
Otomobilog

Haberler, Özel Haber, Manşet

Porsche Boxster köklerine dönüyor

Porsche, Boxster'ının 25. yıl dönümünü, GTS 4.0 alt yapısını üstüne geliştirilen sınırlı üretim versiyonuyla  kutlayacak. Sadece 1250'si dünya çapında satılacak olan Boxster 25. Yıl versiyonu, 82

Porsche, Boxster’ının 25. yıl dönümünü, GTS 4.0 alt yapısını üstüne geliştirilen sınırlı üretim versiyonuyla  kutlayacak. Sadece 1250’si dünya çapında satılacak olan Boxster 25. Yıl versiyonu, 82 bin 800 euro fiyata sahip olacak.  Araç Avrupa’da hemen sipariş edilebilse de teslimatlar ilkbaharda başlayacak.

Porsche, 25. yıl özel modelinde 1993’te orijinal Boxster konseptinde kullandığı bakır benzeri “Neodyme” rengini  ön tampon, yan hava girişleri, arma ve 20 inçlik iki renkli jantlar gibi detaylarda kullanıyor. Standart olarak gümüş metalik olarak sunulan Boxster 25. Yıl,yine metalik siyah ve beyaz renk seçeneklerine de sahip. Üstünde Boxster 25 logosu bulunan kırmızı kumaş tavan tercih edilebilirken, siyah bir tavan seçeneği de sunuluyor. 

Diğer değişikliker arasında parlak egzoz boruları, siyah bir ön cam çerçevesi ve alüminyum görünümlü bir yakıt doldurma kapağı yer alıyor.

İç kısımda, bordo renkli deri döşeme, kırmızı renkli tavanla uyumlu olması için standart olarak sunuluyor. Ancak siyah renk seçeneği de mevcut. Alüminyum kaplama, kapı eşiği çıtaları ve 14 yönde elektrikli ayarlanabilir koltuklar da yine standart donanımda yer alıyor. 

Otomobilin atmosferik 4.0 lt’lik düz altı silindirli  motoru 400bg üretiyor. Manuel ve PDK otomatik şanzımanlar sunuluyor. Boxster 25, PDK şanzıman ile 0-100 km / s hızlanması 4.0 sn sürerken ve en yüksek 293 km / s maksimum hıza ulaşıyor.