fbpx
Otomobilog

Haberler, Özel Haber, Manşet

Audi’den Bentley’e önemli transfer

Bentley, Audi’de dış tasarımdan sorumlu ve elektrikli E-tron SUV'un stilinde kilit rol oynayan Andreas Mindt’i yeni tasarım direktörü olarak görevlendirdi. Volkswagen Grubu'ndan ayrılan Stefan Sielaff'ın

Bentley, Audi’de dış tasarımdan sorumlu ve elektrikli E-tron SUV’un stilinde kilit rol oynayan Andreas Mindt’i yeni tasarım direktörü olarak görevlendirdi. Volkswagen Grubu’ndan ayrılan Stefan Sielaff’ın yerini alacak olan Mindt, mevcut Audi yelpazesinin stilini geliştirmede kilit rol oynadı. Q8 SUV ve markanın ilk EV’si olan E-tron’un görünümünü şekillendirdi ve ayrıca bir dizi geleceğe bakan konsept otomobil üzerinde çalıştı.

Audi’nin Volkswagen Grubu içindeki Bentley için “yönetim sorumluluğunu” alacağı mart ayı başında yeni görevine başlayacak olan Mindt, iki premium marka arasında da bir “sinerji” yaratmaya çalışacak. Bentley, bugünlerde Audi tarafından geliştirilmekte olan gelişmiş Artemis platformunu temel alacak ilk tam elektrikli otomobilini geliştiriyor. Bentley mühendislik şefi Matthias Rabe, Mindt’ın “ilerici elektrikli otomobil tasarımındaki yaratıcı deneyiminin” Bentley’e ilk EV’sinin geliştirilmesinde yardımcı olacağını söyledi.

Mindt, Audi’ye katılmadan önce Volkswagen tasarım departmanında grup içindeki çeşitli markaların projelerinde 15 yıldan fazla görev aldı. İşinin bir parçası olarak, 1999 Bentley Hunaudieres konseptinin dış tasarımından sorumluydu.