fbpx
Otomobilog

Haberler, Özel Haber, Manşet

Volkswagen Scout’u canlandırıyor

Volkswagen, Amerika’da pick-up pazarından pay alabilmek için Scout markasını kullanmayı hedefliyor. The Wall Street Journal'ın haberine göre en büyük küresel otomobil üreticilerinden biri olan, ancak

Volkswagen, Amerika’da pick-up pazarından pay alabilmek için Scout markasını kullanmayı hedefliyor. The Wall Street Journal’ın haberine göre en büyük küresel otomobil üreticilerinden biri olan, ancak son yıllarda genişleyen pick-up pazarında Amarok ile giriş yapan Volkswagen Amerika pazarındaki payını da artırmayı hedefliyor. Amerika otomotiv tarihinde bilinen bir yere sahip olan Scout markası ile Volkswagen, elektrikli SUV ve pick-up üretmeyi planlıyor. 

Kararın VW yönetim kurulu tarafından onaylanması bekleniyor. Gazete, Scout’un şirketin diğer markalarıyla birlikte ABD’de VW Group’un ayrı bir birimi olarak faaliyet göstereceğini söyledi.

Karar onaylandığı takdirde Volkswagen Scout projesine bir milyar dolar yatırım yapmaya hazır. Sonrasında ise yeni yatırımcılar için araştırmaların başlayacağı da gelen bilgiler arasında. 

Journal, VW’nin Scout projesine başlangıçta 1 milyar dolar yatırım yapmaya hazır olduğunu ve daha sonra başka yatırımcılar arayacağını söyledi.