fbpx
Otomobilog

Haberler, Manşet

Yeni Nissan Juke Türkiye’de

Nissan Juke, piyasa çıkışının üstünden geçen 10 yıl sonra yenilendi. Yeni nesil Nissan Juke, keyifli sürüş özelliklerini korurken, çarpıcı ve yüksek hacimli gövdesi ile performans

Nissan Juke, piyasa çıkışının üstünden geçen 10 yıl sonra yenilendi. Yeni nesil Nissan Juke, keyifli sürüş özelliklerini korurken, çarpıcı ve yüksek hacimli gövdesi ile performans ve teknolojiyi bir arada sunuyor.

Nissan Türkiye, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu Genel Müdürü Emre Doğueri, Yeni Nissan Juke’un Türkiye pazarına girişi için: ”Dünyada ve Türkiye’de SUV sınıfının öncüsü Nissan olarak, iddialı ve güçlü teknolojik donanımıyla Yeni Juke’u SUV araçlarının büyük ilgi gördüğü Türkiye’de müşterilerimizle buluşturmaktan mutluyuz. Nissan Intelligent Mobility teknolojilerine sahip Yeni Juke, standart olarak sunduğu güvenlik özellikleriyle, müşterilerimizin beklentilerini fazlasıyla karşılayacak” dedi.

4210 mm boyu, 1595 mm yüksekliği ve 1800 mm genişliği ile daha büyük boyut ve hacme sahip olan Yeni Juke, şimdi 23 kilo da hafifledi. Büyüyen boyutları ile yeni Nissan Juke, LED ön farlar, LED gündüz sürüş farları ve LED arka stopları standart olarak sunarken, Nissan’ın V-Motion ön ızgarasına eşlik eden yeni Y-şekilli ön farlara da sahip. 

Nissan Juke bir önceki jenerasyonu ile kıyaslandığında, arka koltuklarda 5.8 cm artan diz mesafesi, yine 2.2 cm artan baş mesafesi ile arkada oturan yolculara oldukça geniş bir alan sunarken, bagaj hacmi de yüzde 20 arttı. Yenilenen iç tasarımı ile Nissan Juke, 7 inç gelişmiş sürücü yardım ekranı, araç konsolunda ve kapı içlerinde yer alan yumuşak dokunuşlu döşeme malzemeleri, ambiyans aydınlatma, standart mono-form koltuklar ve Alcantara yarı deri koltuk döşemeleri ile birlikte sunuluyor. Yeni Juke iki farklı kumaş iç döşeme ve iki farklı süet / deri iç renk paketi ile sunuluyor.

Yeni Juke, Tekna, Platinum, Platinum Perso (İç dizaynı kişiselleştirilebilir özel versiyon) ve Platinum Premium olmak üzere 4 farklı donanım seçeneği ile satışa sunulacak.

Yeni Nissan Juke sadece, 115 beygir gücünde, üç silindirli, 1.0 litrelik DIG-T turbo benzinli motor ile satın alınabiliyor. 6 ileri manuel standart olarak sunulurken 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ise opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.  

Yeni Juke’da Tekna versiyonundan itibaren Bisiklet ve Yaya Tanımalı Akıllı Çarpışma Önleme Sistemi, Akıllı Şerit Takip Asistanı, Akıllı Otomatik Uzun Far Asistanı, Trafik İşaret Tanıma Sistemini standart olarak bulunuyor. Bunlara ek olarak, Platinum Premium versiyonunda mevcut olan Kör Nokta Uyarı Sistemi, Akıllı Yorgunluk Algılama Sistemi, Akıllı Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Akıllı Çevre Görüş Sistemi ile de güvenlik donanımlarına önem verildiği görülüyor. 

Yeni Juke Lansmana özel olarak 229.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.