fbpx
Otomobilog

Haberler, Özel Haber, Manşet

Gökçe Şenocak’a çok önemli görev

Gökçe Şenocak, tüm dünyada endüstriyel lastik odaklı tek şirket olan Prometeon Lastik Grubu’nun Türkiye, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi Ticaret Direktörü olarak devam ettiği

Gökçe Şenocak, tüm dünyada endüstriyel lastik odaklı tek şirket olan Prometeon Lastik Grubu’nun Türkiye, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi Ticaret Direktörü olarak devam ettiği çalışma hayatında çok önemli bir görev daha alıyor. Gökçe Şenocak mevcut sorumluluk bölgesine ek olarak Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesi CCO’su olarak da görevlendirildi. 

Gökçe Şenocak, yeni görevlendirmenin ardından toplam 75 ülkenin içinde yer aldığı ve Türkiye’den yönetilen Prometeon MEA ve Rusya Bölgesi’nin Ticaret Direktörü (CCO) oldu. Tüm bu bölgelerdeki ticari operasyonlarla beraber iş ortakları yapılanması, satış ve pazarlama faaliyetlerini yönetecek olan Şenocak yenileme pazarı ile beraber orijinal ekipmandan da sorumlu olacak.  

Gökçe Şenocak kimdir?

Gökçe Şenocak İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. mezun Çalışma hayatı 2002 yılında Goodyear’da başlayan Gökçe Şenocak, 2008-2015 yılları arasında Tatko Grubu’nda Genel Müdürlük görevini yerine getirdi. Ocak 2016 itibariyle Pirelli’de Ticaret Direktörü olarak görev yapmaya başlayan Gökçe Şenocak, 2018 yılında bu yana  bu yana Prometeon Türkiye, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi Ticaret Direktörlüğü görevini yürütmekte.  2021 yılında yapılan yeni görevlendirme ile birlikte toplam 75 ülkenin içinde yer aldığı ve Türkiye’den yönetilen Prometeon MEA ve Rusya Bölgesi’nin Ticaret Direktörü (CCO) olan Gökçe Şenocak, evli ve iki çocuk babasıdır.