fbpx
Otomobilog

Haberler

Petlas W661 başarısını Finlandiya’da kanıtladı

Petlas yeni geliştirdiği Glacier W661’i satışa sundu. Türkiye’de geliştirilen yeni Glacier W661, optimize edilmiş taban profili ile her koşulda zemin ile teması koruyor. Petlas’ın yoğun

Petlas yeni geliştirdiği Glacier W661’i satışa sundu. Türkiye’de geliştirilen yeni Glacier W661, optimize edilmiş taban profili ile her koşulda zemin ile teması koruyor. Petlas’ın yoğun karlı zeminler için tasarladığı Glacierin kademeli blok kenarları dönüşlerde yanal tutunmayı arttırıyor. Yönlü bloklu desen tasarımı karlı ve buzlu zeminde üstün performans sağlıyor. Taraçalı oluk dipleri lastik kara battığında çekişe ve frenlemeye katkı sağlıyor. Bu sayede asfalt üzerindeki kara batarak frenlemede ve kalkışta emniyet sağlıyor. Optimize edilmiş dalgalı lameller kuru, karlı ve buzlu zeminde daha dengeli sürüş ve kısa fren mesafesi sunuyor.

Kar Performansı Finlandiya’da Test Edildi

Petlas’ın yeni geliştirdiği Glacier W661 kış lastiğinin Avrupa Birliği ECE R117 Regülasyonu kapsamında yapılan kar performansı testleri, Ivalo / Finlandiya’da bulunan akredite test merkezi Test World’de zorlu kış şartlarında gerçekleştirildi. Kuru ve ıslak zeminde gerçekleştirilen testler sonrasında Petlas Glacier W661, “Başarılı” notu ile tamamlayarak zorlu kış şartlarındaki üstün performansını da kanıtladı. Petlas’ın yeni kış lastiği W661, Kış Lastiği Sertifikası (3PMSF) almaya hak kazandı.

Petlas Glacier W661, özel polimer yapısı ve silika teknolojisi (FST) kullanılarak tasarlanan sırt karışımı sayesinde düşük sıcaklıklarda esnekliğini koruyarak karlı ve buzlu zeminde yüksek yol tutuş sağlıyor. Lastik desenindeki V kanalları sayesinde karlı ve ıslak zeminde artırılmış kar ve su tahliyesi sunuyor.